Front-Load SmartTray Cart, 28" x 22" x 63"
30 Tray capacity. 500lbs weight capacity per cart.
-
PUMA Safety 640005-200Iconic ESD-Safe Men's Low Leather Safety Shoe, Black (Pair)Stocked Sizes$114.95 -
PUMA Safety 640035-800Iconic ESD-Safe Men's Low Suede Safety Shoe, Gray (Pair)Stocked Sizes$104.95 -
PUMA Safety 633805-200Velocity 2.0 ESD-Safe Men's Mid Leather Safety Shoe, Black/Gray (Pair)Stocked Sizes$149.95 -
PUMA Safety 630075-351Frontcourt ESD-Safe Men's Mid Leather Safety Shoe, Black/Blue (Pair)Stocked Sizes$124.95
| SKU | I156364 |
|---|---|
| Part No. | CBNTC30M |
| UPC/EAN | 041105473320 |
| Brand | Metro |
| Depth | 28" |
| Length | 22" |
| Height | 63" |
| Material | Chrome |
| Casters | 2 Swivel, 2 Braking Swivel |
-
Metro ESD1826TDissipative ESD Molded Fiberglass SmartTray™, Black, 17.75" x 25.75" x 1.12"Special Price $43.20 Regular Price $72.00
-
Personal Grounding
Wrist straps, heel grounders, testers and monitors. -
ESD Packaging
Static and moisture bags, desiccant packs, and more. -
Grounding Mats
Benchtop grounding mats available in rubber and vinyl. -
Ionization Equipment
Browse benchtop, overhead, ionizer bar models and more. -
Dry Cabinets
Efficient, dry storage cabinets for your components. -
ESD Meters & Monitors
Measure static voltages that arise from electrostatic buildup.
Sign up to be the first to know about new products, promotions and industry news.
Sign Up
