24" x 36" x 63" Mobile Wire Shelving with 4 Super Erecta® Chrome Wire Shelves
Metro Super Erecta Chrome Wire Stem Caster Carts feature an open-wire shelf design that minimizes dust and increases air circulation and visibility.
Rubber Casters (600 lb. Capacity) and 63" posts are included. (67-7/8" Overall Height)
| SKU | I158467 |
|---|---|
| Part No. | N536BC |
| UPC/EAN | 041105659281 |
| Brand | Metro |
| Depth | 24" |
| Length | 36" |
| Height | 63" |
| Material | Chrome |
| Casters | 2 Swivel, 2 Braking Swivel |
| Capacity | 600 lbs. |
| Includes | 4 Shelves |
-
Metro EZA-2436NCSuper Erecta® EZ-ADD Chrome Wire Shelf, 24" x 36"Special Price $74.48 Regular Price $165.50 -
-
Metro A2436NCSuper Adjustable™ Chrome Wire Shelf, 24" x 36"Special Price $69.08 Regular Price $153.50 -
-
-
-
Printers & Labeling
Durable labels create an organized, visual workplace. -
Cart Covers
Protect the contents of your carts with these cart covers. -
Cart Accessories
Add enclosure panels, casters, labels and more to your carts. -
Bins & Totes
Organize your small parts with bins, totes and divider boxes.
Sign up to be the first to know about new products, promotions and industry news.
Sign Up
