Metro
SA-186074C-S-4
18" x 60" x 74" Chrome Wire Shelving Unit with 4 Super Adjustable™ Wire Shelves
- Easy "no-tool" shelf adjustment.
- Shelves can be repositioned at precise 1" (25mm) increments along the length of the numbered posts.
- Open-wire design minimizes dust accumulation, allows a free circulation of air, and greater visibility of stored items.
- Starter units consist of four posts and the indicated number of Super Adjustable Super Erecta shelves.
Special Price
$391.95
Regular Price
$871.00
Product Overview
| SKU | I329220 |
|---|---|
| Part No. | SA-186074C-S-4 |
| UPC/EAN | 041105885529 |
| Brand | Metro |
| Depth | 18" |
| Length | 60" |
| Height | 74" |
| Material | Chrome |
| Adjustment | Super Adjustable Lever Release |
| Style | Starter Unit |
| Includes | 4 Shelves |
Related Products
Check items to add to the cart or
-
Metro A1860NCSuper Adjustable™ Chrome Wire Shelf, 18" x 60"Special Price $76.73 Regular Price $170.50 -
Metro 5AN367C18" x 60" x 74" Chrome Wire Shelving Add-On with 5 Super Erecta® Wire ShelvesSpecial Price $422.33 Regular Price $938.50 -
-
-
Metro EZA-1860NCSuper Erecta® EZ-ADD Chrome Wire Shelf, 18" x 60"Special Price $80.33 Regular Price $178.50 -
Metro 5AA367C18" x 60" x 74" Chrome Wire Shelving Add-On with 5 Super Adjustable™ Wire ShelvesSpecial Price $457.65 Regular Price $1,017.00 -
Related Categories
-
Bins & Totes
Organize your small parts with bins, totes and divider boxes. -
Carts & Cart Covers
Choose from utility carts, dolly trucks or security carts. -
SMT & PCB Carts
Browse reel carts, kitting tray carts, stencil carts and more. -
Cabinets & Storage
Expand your storage space with cabinets & bins. -
Floor Tape & Signage
Floor signage increases productivity and worker safety.
Newsletter
Sign up to be the first to know about new products, promotions and industry news.
Sign Up
